Öğretmenler

 

En iyi öğretmenler, hayat boyu öğrenme yolculuğunu benimseyenlerdir ve biz de Pozitif Teknoloji olarak onlara destek olmak için buradayız. 

Keşfedin, ilham verin ve fırsatları artırın.

Öğretmenlerin Apple teknolojisine erişimi olduğunda, harika şeyler yapacak güçleri olur. Ders içeriklerini daha ayrıntılı araştırabilir, bir dizi lider kurum ve kuruluşun öğretim programı kaynaklarını kullanabilir ve öğrencilerinin merak duygusunu harekete geçirecek etkileyici öğrenme deneyimleri yaratabilirler. Teknoloji, öğrenciler gibi öğretmenleri de destekler. Yeni ve heyecan verici yollarla kendi uygulamalarını geliştirmeleri için onlara ilham verir.

Apple, programlara ek olarak, öğretmenlere nerede olurlarsa olsunlar öğrenme yolculuklarında yardımcı olacak çeşitli ilham verici deneyimler ve kaynaklar sunar.

Dinamik, interaktif ve ortam bakımından zengin Apple ürün ve içerikleri öğretmenlerin, öğrenciler için yeni fırsatlar yaratan dersler planlamasına ve organize etmesine yardımcı olur. Yenilikçi öğretmenler, ders tasarımlarında üst düzey düşünme becerilerinin gelişimini desteklemek için teknolojiyi kullanır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, öğretmenler mesleki gelişimlerini tamamlamak ve öğrencileri kazanmak için daha fazla fırsat buluyor. Bu nedenle, kullanabilecekleri teknoloji ve bu teknolojiyi günlük verimliliklerini artırmak, en iyi uygulamaları geliştirmek ve öğretim hedeflerini ilerletmek için nasıl kullanabilecekleri hakkında bilgi edinmek için ihtiyaç duydukları kaynaklara, zamana ve desteğe sahip olmaları önemlidir.

 
 
 
 
 
 
“Öğretmenler açısından öğrenme, hiç bitmeyen bir süreçtir. Mesleki gelişimimiz öğretmenlerin ilham almasını, kendilerine daha fazla güvenmesini ve yeni metotları ve teknikleri öğrenmesini sağladığı için derslerimizin değerini ve önemini artırıyor.”

Felix Kolewe​
Apple Education Trainer ve öğretmen
Villa Wewersbusch​
Langenberg, Almanya
 
 
 
 
 
 
Pozitif Teknoloji olarak öğretmenlerin ve güçlü Apple teknolojisinin bir araya geldiklerinde harika işlerin ortaya çıkmasının tesadüf olmadığını biliyoruz. Farklı öğretim tasarımları ile derslerinizi dönüştürerek öğrenciler için yeni ve zengin öğrenme fırsatları yaratacağınıza inanıyoruz.

En iyi öğretmenler, hayat boyu öğrenme yolculuğunu benimseyenlerdir ve biz de Pozitif Teknoloji olarak onlara destek olmak için buradayız.
 
 
 
 
 
 
 

Apple Teacher

Apple Teacher, öğretim ve öğrenim için Apple ürünlerini kullanan eğitimcileri desteklemek ve teşvik etmek amacıyla tasarlanmış, ücretsiz bir mesleki eğitim programıdır.

Apple Teacher Learning Center’a üye olduğunuzda, Apple teknolojisini eğlenceli ve yaratıcı yollarla kullanmak üzerine hikayelerini ve fikirlerini paylaşan dünyanın dört bir yanındaki öğretmenler topluluğunun da bir parçası olursunuz. Düzenli olarak güncellenen ve yeni eklenen içeriklerle sürekli güncel kalırısınız.

 

Apple Teacher Learning Center, her yerden erişebileceğiniz kişiselleştirilmiş bir online öğrenim deneyimi sunar. Böylece, kendi hızınızda öğrenmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca Sertifikalı “Apple Teacher” olun ve sınıf iş akışlarında verimliliği ve yaratıcılığı artırmaya yardımcı olmak için tasarlanmış ücretsiz ders fikirlerine, öğrenme materyallerine ve kılavuzlarına erişin.

Apple Teacher Learning Center’ı hemen kullanmaya başlayın.

 
 

iPad ve Mac

 
 
 

Apple ürünleri, her gün yaptıkları çalışmaları desteklemek ve sınıfta yaratıcılığa ilham vermek için öğretmenler ve öğrenciler düşünülerek üretilir.

iPad ve Mac sınıfta veya dışarıda müthiş işler çıkarmanıza olanak sağlar. Ücretsiz uygulamalar sayesinde işbirlikçi ve üretken olmak için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlar.

iPad ve Mac hakkında daha fazla bilgi edinin.

 
 

Öğretim Araçları

 
 
 
 

Derslik (Classroom)

Derslik (Classroom) uygulaması, öğretmenin asistanı olarak tasarlanmış iPad ve Mac için güçlü bir uygulamadır. Dünyadaki eğitimciler tarafından benimsenmiştir.

Öğretim araçları hakkında daha fazla bilgi edinin.

 
 
 

Okul (Schoolwork)

Okul(Schoolwork) uygulaması eğitimcilerin öğrencilerine kişisel ilgi sağlamasına yardımcı olur. Öğretmenler sınıf materyallerini paylaşabilir, uygulamalar içinde etkinlikler atayabilir ve öğrencilerin ilerlemesini görüntüleyebilir.

 
 

Öğretim Programları ve Proje Kılavuzları

 
 

En iyi ürünler, tek başına harika öğrenme deneyimleri yaratamazlar. Öğrencilerin merakını arttırmak ve onları yaratıcılık potansiyellerine yönlendirmek için tutkulu, özel öğretmenler gerekir.

Öğretmenlerin bu ürünleri ve fikirleri derslerine nasıl getireceklerini öğrenmek için yardıma ve desteğe ihtiyacı vardır. Bu desteği sağlamak amacı ile Apple, sınıfa yaratıcılık ve kodlama getirmeyi kolaylaştıran programlar oluşturdu.

Herkes Kreatif İşler Yapabilir

Öğrencilerinize fikirlerini çizim, fotoğrafçılık, video ve müzikle nasıl geliştirip paylaşacaklarını öğretmenize yardımcı olan proje kılavuzlarını keşfedin.

Herkes Kreatif İşler Yapabilir hakkında daha fazla bilgi edinin.

Proje kılavuzlarını görüntüleyin

 

Herkes Kod Yazabilir

Öğretmenlerin öğrencilere sınıf içinde ve dışında interaktif bulmacalar, eğlenceli karakterler ve aktiviteler aracılığıyla gerçek Swift kodlarını öğretmelerine yardımcı olan kaynakları keşfedin.

Everyone Can Code hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Swift

Öğrencilerinize uygulama tasarlama ve geliştirme konusunda yardımcı olmanızı kolaylaştıran öğretim programını keşfedin.

Everyone Can Code hakkında daha fazla bilgi edinin.

 
 

Topluluk

 
 

Twitter Chat

Twitter’da @AppleEDU hesabını takip edin ve #AppleEDUChat etiketiyle sohbetlere katılın veya Apple Teacher Learning Center’da önceki sohbetlere göz atın.

 
 
 

Apple Distinguished Educators (ADE)

Dünyanın her yerinden bilgi ve birikimlerini paylaşan yenilikçi eğitimcilerle bağlantıya geçin ve onların deneyimlerinden ilham alın.

ADE ler hakkında daha fazla bilgi edinin

 
 
 

Apple Professional Learning Specialist (APLS)

Apple Professional Learning Specialist kadrosu, öğrenim ve öğretimde Apple ürünlerinin nasıl en iyi şekilde kullanılabileceğini göstermek konusunda benzersiz yetkinliğe sahip eğitimcilerden oluşur.