Okulunuza Sınıf Atlatın

Okullar, öğrenim ve öğretim deneyimlerini çeşitlendirmek için yeni ortamlar oluşturmak için çalışır. Şüphesiz bu noktada en büyük yardımcıları teknolojidir. Hangi teknoloji olursa olsun öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunulmadan önce sorunsuz ve verimli kullanımı için doğru yapılandırılmış bir dağıtım ve kurulum süreci gerektirir. Apple, IT’yi desteklemek amacıyla okullar için güçlü dağıtım araçları geliştirdi. Dağıtım ve kurulum sürecindeki her adım, Apple ürünlerini kullanmak kadar basit ve sezgisel olarak tasarlandı. İster yepyeni bir dağıtım planlıyor, ister Apple aygıtlarını mevcut altyapınıza ekliyor olun, Apple ürünleri ortamınıza hemen uyum sağlar. Pozitif Teknoloji olarak bugüne kadar okullarla birlikte birçok proje hayata geçirdik. Farklı ihtiyaçlar için, çeşitli çözümler geliştirdik ve her senaryoda yeni şeyler öğrendik. Bugün, oluşturduğumuz bu know-how sayesinde dağıtım sürecinin her aşamasında doğru adımları atmayı çok iyi biliyoruz. Bildiğimiz bir şey daha var, tüm bunların güçlü ve yenilikçi IT liderleri ve departmanları ile mümkün olduğu.

Apple School Manager (ASM)

Apple School Manager, IT yöneticilerinin okullara iPad, Mac ve Apple TV dağıtmalarını sağlayan basit, web tabanlı bir portaldır. Apple School Manager ile IT yöneticileri, cihazların kurulumunu, uygulama ve kitapların satın alınmasını, öğrenci ve öğretmenlerin Apple hizmetlerini erişimini ve öğretmenlerin ilgi çekici öğrenme deneyimleri yaratmalarını tek bir yerden yönetebilirsiniz.

Apple School Manager hakkında daha fazla bilgi edinin…

Mobil Cihaz Yönetim (MDM)

MDM çözümleri, cihazları ve içeriği uzaktan yönetmek için yetenekli araçlar sağlar. Okulunuz ihtiyaçına göre doğru konumlandırılmış bir MDM çözümü ile cihazlarınızı sayıdan bağımsız olarak hızlı bir şekilde hazırlayabilir ve yönetebilirsiniz. Apple School Manager MDM çözümleri ile son derece uyumludur. MDM ile cihazları güvenli bir şekilde okul ortamına kaydedebilir, ayarları kablosuz olarak yapılandırabilir ve güncelleyebilir, uygulamaları ve kitapları dağıtabilir yönetilen aygıtları uzaktan silebilir veya kilitleyebilirsiniz.

MDM hakkında daha fazla bilgi edinin…

Sorunsuz bir dağıtım için hazırlık aşaması oldukça önemlidir. Projenin doğru atılmış temeller üzerinde yükselmesi sürdürülebilirlik için şarttır. Bu aşamada aşağıdaki süreçler tamamlanmalıdır. Dağıtımla ilgili temel bilgileri edinin ve Apple School Manager’ı kullanmaya başlayın.

Eğitim Dağıtım Kılavuzu’nu okuyun Apple School Manager’ı kullanmaya başlayın Apple School Manager Kullanım Kılavuzu Okul uygulamasının kurulumunu yapın (PDF)

Okulunuzdaki öğrenci, öğretmen ve sınıf listelerinizi Apple School Manager portalına entegre edebilirisiniz. Bu entegrasyon ile kullanıcılarını için Yönetilen Apple Kimlikleri otomatik olarak oluşturulmuş olur. Tüm kullanıcılarınız Apple hizmetlerine erişebilir hale gelir, kulanıcı kimlikleri ve rollerini yönetebilirsiniz. Apple School Manager’ı var olan sistemlerinizle entegre edin.

Apple School Manager’ı Microsoft Azure Active Directory’ye nasıl bağlayacağınız hakkında bilgi edinin (PDF) Microsoft Azure Active Directory’yi nasıl etkinleştireceğiniz hakkında bilgi edinin Öğrenci bilgi sisteminizi nasıl bağlayacağınız hakkında bilgi edinin Apple School Manager’a veri yüklemek için SFTP’nin nasıl kullanılacağı hakkında

Apple School Manager ile iPad ve Mac için toplu içerik satın alabilir tüm uygulama lisanlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Bu adımda cihazlara dokunmadan, MDM sayesinden okulunuzun ve öğretmenleriniz belirlediği ve onayladığı uygulamaların uzaktan kurulumunu yapabilirsiniz veya okulunuza özel bir uygulama dükkanı oluşturabilirsiniz. Bu sayede binlerce eğitim uygulamasını öğrenciler ve öğretmenler okulun ilk gününden kullanmaya başlayabilir. Öğretmen ve öğrencilerin, ihtiyaç duydukları uygulama ve kitaplara sahip olmalarını sağlayın.

Toplu satın alma hakkında daha fazla bilgi edinin Uygulamalar ve Kitaplar’a geçiş hakkında daha fazla bilgi edinin Apple ID Yönetimi’ne Genel Bakış (PDF)

Apple School Manager ve Mobil Aygıt Yönetimi (MDM) yazılımı birbirlerini tamamlayarak mükemmel bir iş birliği içerinde çalışır. Satın aldığınız cihazları Apple School Manager üzerinden MDM sunucunuza atayarak otomatik kayıt olmalarını ve yapılandırmalarını sağlayabilirsiniz. MDM ile okul politikalarınız doğrultusunda internet erişimini filtrelerleyebilir, güvenlik önlemlerini tanımlayabilir, uygulamaları dağıtabilir, yapılandırma ayarlarınızı kablosuz olarak yapabiliriniz. Aygıt yönetimi hakkında daha fazla bilgi edinin.

iOS Dağıtımı Başvuru Kılavuzu macOS Dağıtımı Başvuru Kılavuzu Mobil Aygıt Yönetimi Kılavuzu

Kurulumu tamamlanmış okul aygıtları, öğretmenler için benzersiz birer öğretim araçı ve öğrenciler için yaratıcılıklarını ortaya çıkarabilecekleri birer öğrenme araçı haline gelmiş olur. Bu yeni ve benzersiz öğrenme ortamının sürekliği sağlanmalıdır. Öğretmenlerin derslerini yönetmelerine yardımcı olmalı, öğrencilere gerekli destek verilmelidir. Apple TV bir paylaşım aracı yapılandırılmalıdır. İhtiyaç olabilecek ek içeriklerini dağıtımı yapılmalı ve ayarların, politikaların ve iPadOS, MacOS, tvOS gerektiğinde güncellenmelidir.

iOS için Derslik uygulamasına giriş (PDF) Mac için Derslik uygulamasına giriş (PDF) Okul uygulamasının kurulumunu yapın (PDF) Okul uygulamasına giriş (PDF) Apple Teacher Learning Center

Derslik (Classroom)

Derslik, iPad ve Mac için öğretmenlerin öğrenmeyi yönlendirmesine, içerik paylaşmasına ve öğrenci cihazlarını yönetmesine yardımcı olan güçlü bir uygulamadır. İster bir sınıfta isterse personel eğitimi için kullanılsın Derslik, sınıfı ve dersi yönetmekte öğretmenin en büyük yardımcısıdır.

Derslik uygulaması hakkında daha fazla bilgi edinin

Okul (Schoolwork)

Okul uygulaması öğretmenlerin sınıf materyallerini paylaşmasını, uygulamalar içinde etkinlik atamasını ve öğrencilerin ilerlemesini görüntülemelerini kolaylaştırmak için oluşturulmuştur. Ayrıca öğrenciler uygulama üzerinden ödevlerini gönderebilir ve kendi ilerlemelerini görebilirler.

Okul uygulaması hakkında daha fazla bilgi edinin

Apple TV

Apple TV, her sınıfta veya konferans salonunda yararını göreceğiniz bir aygıt. iPad ve Mac ekranlarının kablosuz olarak yansıtılmasıyla sunumların, internet sitelerinin ve videoların paylaşılmasına olanak sağlıyor.

Gizlilik

Apple, öğrencilerin verileri üzerinden para kazanmakla değil onların hayal gücünü harekete geçirmekle ilgilenir. Tüm Apple ürünleri, gizlilik ve güvenliğe yönelik entegre bir yaklaşımla tasarlanır. Bu sayede Apple okullara, öğrencilerin verilerini ve kişisel bilgileri güvende tutan aygıt, uygulama ve hizmetler sunabilir.

Eğitime Yönelik Apple Ürünleri için Gizlilik ve Güvenlik

Testler

iPad ve Mac, değerlendirme sınavlarını güvenli bir şekilde yönetmek için kullanabileceğiniz onaylı aygıtlardır. Otomatik Değerlendirme Yapılandırması (AAC) ile değerlendirme uygulamaları öğrencilerin diğer uygulama veya özelliklere erişmesini engellemek amacıyla iPad’i test için otomatik olarak kilitleyebilir ve yapılandırabilir.

Bilgi Formu

Bilgi Talep Formu

Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.