Eğitimde Mac

 
 

Okul ve sonrası için çığır açan araçlar.

Her MacBook, her yere götürebileceğiniz taşınabilir bir tasarımın içinde inanılmaz bir performans ve harika bir yazılım barındırır.

Böylece her yerde öğrenebilirsiniz.

 
 

Daha iyi olmak için tasarlandı.

Dayanıklılık için tasarlanan ve en son teknolojik yeniliklerle dolu olan Mac, kutudan çıkardığınız andan itibaren harika. .

Mac’i Mac yapan. MacOS.

Hem güçlü hem de kullanımı kolay olan MacOS; hem öğretim hem de öğrenme aşamasında daha ilgi çekici ve dinamik bir şekilde çalışmayı sağlayan her türlü özelliği içerir

Mac uygulamalarını keşfetmek ve indirmek için harika bir yol.

App Store’da bulunan binlerce eğitim uygulaması, sanat ve dilden matematiğe ve bilime kadar her şeyi kapsar.

 

 
 
 
 
 

Güçlü uygulamalar, öğretmek ve öğrenmek için yeni yollar oluşturur.

Her Mac sınıf verimliliği için güçlü uygulamalar ile geliyor. Üstelik App Store yerleşik, böylece öğrenciler ve öğretmenler hemen hemen her konuyu keşfetmek için uygulama bulabilirler.

Apple’da uygulama geliştirme

Filmler, müzikler, belgeler, elektronik tablolar, sunumlar ve Multi-Touch kitaplar için altı güçlü uygulama – iMovie, GarageBand, Sayfalar, Sayılar, Keynote, iBooks Author. Her zamankinden daha iyi ve her yeni Mac ile ücretsiz.

Yepyeni bir kitap türü yaratmanın yepyeni bir yolu

Ücretsiz iBooks Author uygulaması ile zengin grafikler, filmler, fotoğraf galerileri, Keynote animasyonları, 3D nesneler ve daha fazlası ile kolayca iPad veya Mac için Multi-Touch kitap oluşturabilirsiniz.

iTunes U Course Manager

iTunes U Kurs Yöneticisi – Mac için kullanımı kolay bir araçtır ve kendi dijital materyallerinizle eksiksiz bir rota oluşturmanızı sağlar. Böylece öğrencilere Mac için iTunes U uygulamasını kullanarak zengin, sürükleyici bir öğrenme deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

 
 

Herkes erişebilir.

Teknoloji; yardım sağlama, öğrenme stilindeki boşlukları birbirine bağlama ve tüm öğrenciler için fırsatlar yaratmanın harika bir yoludur. Bu nedenle, birçok erişilebilirlik özelliği, Mac’te yerleşik olarak bulunmakta olup, Ayarlar’da Erişilebilirlik başlığı altında uygun bir şekilde saklanmaktadır.
Sadece bir kaçını söylemek gerekirse:

 
 

VoiceOver

VoiceOver, görme engelli ve az gören öğrenciler içindir ve her Mac ile birlikte gelir. Bu tam özellikli ekran okuyucu, ekranınızda görünenleri yüksek sesle açıklayan belgeler ve pencerelerdeki metni konuşur. VoiceOver tercih ettiğiniz ayrıntı, oran, perde ve tonlamayı özelleştirmenizi ve kaydetmenizi sağlar.

 

Görme Ayarları

Bir Mac üzerinde yerleşik görüş seçenekleri, disleksik öğrencilerin ve düşük görüşlü öğrencilerin bağımsız çalışmasını kolaylaştırır. Mac’inizdeki ekranı özelleştirebilir, metin rengini, metin boyutunu ve arka plan rengini değiştirebilirsiniz. Zoom, öğrencilerin tüm ekrana yakınlaştırmalarına izin verir veya ekranın bir seçimini büyütür.

 

Klavye Ayarları

Fiziksel motor sorunları olan öğrenciler için, basit klavye seçenekleri öğrenmeyi kolaylaştırır. Yavaş Tuşları Etkinleştirme, kullanıcıların tuşa basmayı kabul etmeden önce bir tuşa basılma ve bekletme süresini basitleştirmelerini sağlar. Yapışkan Tuşlara İzin Verme, kullanıcıların aynı anda değil, sırayla tuşlara basabileceği anlamına gelir.